Wyniki konkursu na fotografię

Autor: jozefk
Bez kategorii
31 maja 2020

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

Oczywiście typowanie zwycięskiej pracy zawsze pozostawia niedosyt i jednocześnie pewien podskórny poziom obawy, że podjęto niewłaściwy wybór.
Cóż, subiektywizacja świata nie zna końca w takich aktywnościach, ale mimo wszystko wnosimy przekonanie, iż dla wszystkich Państwa udział w naszych konkursach jest również formą zabawy, inspiracją oraz punktem odniesienia.

Podsumowując w kilku słowach charakter nadesłanych prac, zwracamy uwagę, iż, zdecydowana większość uczestników dość literalnie podeszła do treści miniatury. Niekoniecznie „jazda na kuble” musi nosić w sobie określony szablon estetyczny, wręcz przeciwnie. Twórczość Franza Kafki nie znosi krańcowych struktur, zachęca do zabawy formą, przekraczania granic poprawnej interpretacji i prowokuje wyobraźnię do nieujarzmionej gonitwy w górę „rzeki”. Świat absurdu, chociaż znajdujący się na wyciągnięcie ręki, czasami bywa odległy do zdobycia i niekiedy trzeba się napracować, aby odkryć jego ukryty przekaz. To tyle, postaramy się w kolejnych odsłonach konkursowych przybliżać nasze stanowisko „ogniowe”, aby ułatwić Państwu pozbycia się zachowawczego pancerza. Wiadomo, co świat, to osobliwa prawda i doświadczenia własne. Oczywiście pamiętajmy, że wszystko, co wartościowe ma też swoje odnowienia do idealnych wzorców, i do nich wszyscy aplikujmy, zatem zawsze w górę.

Zwycięska fotografia to praca pani Kornelii Krzemieniewskiej. Znajdą ją Państwo w dziale „Wyobraźnia”.

Serdecznie gratulujemy,

Redakcja Józef K.