Konkurs na opowiadanie
Autor:
jozefk
Bez kategorii
06 lut 2020
Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnym konkursie, tym razem prozatorskim, na opowiadanie. Tematem jest cytat z „Obrony Sokratesa” Platona:
„Bezmyślnym życiem żyć człowiekowi nie warto.”.
Regulamin i informacje:
- Do udziału w konkursie można zgłaszać teksty o maksymalnej objętości 20 000 znaków.
- Tekst należy napisać na zadany temat „Bezmyślnym życiem żyć człowiekowi nie warto.”
- Termin zgłoszeń upływa z dniem 10 marca 2020 roku. Wszystkie zgłoszenia, które wpłyną po ww. terminie nie zostaną rozpatrzone.
- Rozstrzygnięcie nastąpi 31 marca 2020 roku.
- Wzięcie udziału w konkursie jest bezpłatne. Osoba zainteresowana może zgłosić maksymalnie dwie prace.
- Dokonując zgłoszenia, osoba zainteresowana zapewnia tym samym, że jest wyłącznym autorem zgłoszonej pracy, a jej prawa autorskie do ww. pracy nie są w żaden sposób ograniczone, oraz że w przypadku zgłoszenia roszczeń przez osoby trzecie z tytułu naruszenia praw autorskich do organizatora, przejmie odpowiedzialność z tego tytułu
- Organizator powołuje Jury. Do zadań Jury będzie należało: a) zapoznanie się z nadesłanymi pracami; b) ich ocena oraz wyłonienie laureatów konkursu; c) rozdysponowanie honorariów za udział w konkursie. W skład Jury wchodzą osoby powołane przez Organizatora. Decyzje Jury są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie. Osoby wchodzące w skład Jury nie mogą brać udziału w konkursie.
- Przewodniczącym Jury jest dr Łukasz Książyk.
- Uczestnik konkursu wyraża zgodę na udostępnienie nadesłanych przez siebie prac na blogu www.jozefk.pl oraz na www.facebook.com/JozefK/
- Nagroda dla zwycięzcy to 3000 zł, daniny na rzecz państwa bierzemy na siebie.
Kontakt i jednocześnie adres do nadsyłania prac: slowo.konkurs@jozefk.pl
W temacie maila prosimy wpisać „OPOWIADANIE”
Łukasz Książyk – literaturoznawca, doktor nauk humanistycznych, prodziekan ds. dydaktycznych, studenckich i studiów doktoranckich Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, adiunkt w Instytucie Literatury Polskiej Wydziału Polonistyki UW. Zainteresowania naukowe: literatura i kultura modernizmu, ze szczególnym uwzględnieniem takich zjawisk, jak: gnoza, nuda, nihilizm, melancholia.