Wyniki wiosennego konkursu na opowiadanie

Autor: jozefk
Słowa
09 cze 2024

 
Drogie osoby czytelnicze!
Z przyjemnością chcielibyśmy ogłosić długo wyczekiwane wyniki Wiosennego konkursu na opowiadanie. Oto treść werdyktu jury pod przewodnictwem dr Łukasza Książyka:

Niby konkurs wiosenny, ale wyjątkowo ciepły maj sprawił, że natura lekko zwariowała. Powoli kończy się sezon na truskawki, w sklepach pojawiły się już polskie czereśnie, a gdzieniegdzie można dostać nawet porzeczki. Ponieważ Józef K. jest zawsze w awangardzie, u nas też „Porzeczki” wybijają się na plan pierwszy. Oczywiście to nie chęć rywalizacji z wiosenno-letnią aurą, lecz jednogłośnie docenione przez jury walory literackie opowiadania Michała Stryszyka sprawiły, że zdobyło ono główną nagrodę.

Zgodnie z zasadami konkursu i po poważnej debacie jury postanowiło nagrodzić jeszcze dwa opowiadania. Drugie miejsce w konkursie zdobyło opowiadanie „Trzecia głowa smoka” Ewy Brejnik-Michalczuk, trzecie zaś – „Teresa, weź no odbierz” Magdaleny Hirsch.
Zwycięzcom gratulujemy!

Zwycięskie opowiadanie zostało już opublikowane na blogu w zakładce Słowa. W przyszłym tygodniu pojawią się tam również opowiadania z drugiego i trzeciego miejsca na podium. Zachęcamy wszystkich do czytania.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zachęcamy do śledzenia kolejnych konkursów.